Üdvözöljük

a Jáki Nagy Márton Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola honlapján!

Énekelj az erdőben

Énekelj az Erdőben! Csatlakozzatok a III. Erdei Dalos Találkozóhoz! Madarak és fák napja alkalmából – immár harmadik alkalommal – országos és nemzetközi erdei dalos találkozót szervez az Erdő Ajándéka Erdei Iskola és Alapítvány. Az Énekelj az Erdőben élménynap az éneklés szárnyaló örömével kapcsolja össze az embereket a természettel. Legyen a mi ajándékunk az erdő felé a szívből jövő énekszó, köszönetképpen az éltető forrásvízért, a tiszta levegőért, a gyógyító növényekért. „Az éneklés az egyik legtisztább és legerősebb energiaforrás. Olyan erőt hordoz magában, mint a tavasz, ami felébreszti a természet erőit. A hangok aktiválják az életerőt és harmóniát teremtenek.” (Marco Pogacnik) Csatlakozzatok Ti is a dalos mozgalomhoz május 10-én, pénteken 10.00 órakor, éljétek át és érezzétek meg az erdei éneklés különleges erejét! Ebben az időpontban a Normafánál egy rendezvény keretében többszáz torokból és szívből száll fel az ének, amihez saját környezetetekben Ti is csatlakozhattok – egyedül, családdal, barátokkal, kórusokkal. Énekeljétek el kedvenc dalaitokat – akár a Tavaszi szél vizet áraszt címűt – egy közeli parkban, erdőben, a kedvenc fátoknál vagy az ismerős arborétumban, készítsetek fotót vagy videót és küldjétek el nekünk, hogy Facebook oldalunkon (https://www.facebook.com/dalostalalkozo) megmutathassuk milyen sokan daloltak együtt az erdei dalos találkozón az egész országban és a világ egyre több országában! Saját közösségi média oldalatokon használjátok a #dalostalálkozó2024 hashtaget, hogy megtaláljuk és megoszthassuk felvételeiteket. Az éneklést bátran egészítsétek ki faültetéssel, szemétszedéssel, madarak megfigyelésével, erdei iskolai programokkal. Rajzokkal, versekkel vagy fogalmazásokkal is erősíthetitek kapcsolatotokat az erdővel, a természettel. „A zene lelki táplálék és semmi mással nem pótolható.” – mondta Kodály Zoltán, meggyőződésünk szerint az erdőből eredő életerő hasonló fontosságú, semmi mással nem pótolható. Az Ének az Erdőben mozgalomban teljes szívvel-lélekkel kapcsolódunk a zenéhez és az erdőhöz egyaránt, ahogy tették ezt már 1863-ban a soproni Dalos-hegyen. Az országos erdei dalostalálkozóhoz online regisztrációval kapcsolódhattok, a regisztráció kitöltését 2024. május 10-ig kérjük, a nyomtatványt itt találjátok: https://forms.gle/QrziQasZAAE5Siy67 Köszönjük figyelmedet és kérjük, add tovább a hírt, énekeljünk minél többen május 10-én az erdőben – az erdőnek!

https://drive.google.com/file/d/1IngWShVwUH0MAbJlfgHh__wlcXmoCUJz/view