Üdvözöljük

a Jáki Nagy Márton Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola honlapján!

Jáki Nagy Márton nap – április 22.

Idén már negyedik alkalommal rendeztük meg Jáki Nagy Márton emlékére a versenyünket. Az időjárás most sem fogadta kegyeibe a rendezvényünket, tavaly eláztunk, idén a szél és a pár fokos hőmérséklet kellemetlenkedett.

Az ünnepélyes megnyitó az iskola zászlajának bevonulásával kezdődött, melyen Zakó Jenő tisztelendő, Szelestey P. Attila, Jáki Nagy Márton leszármazottja, dr. Tóth Ernő polgármester és Káli Istvánnak, a jáki művésztábor és iskolánk támogatójának képviselője szólt az iskola udvarán felsorakozó közel négyszáz főhöz. A tizenhárom jáki osztályon kívül Győrvárról, Egyházasrádócról, Szentpéterfáról, Vépről, Gersekarátról, Toronyból, Vasszécsenyből, Körmendről (Boldog Batthyányi László Katolikus Általános Iskola) és Szombathelyről (bercsényi Miklós Általános Iskola) érkeztek csapatok. Az előző nap felszentelt templom meglátogatása után a templom és a múzeum kertjében illetve az iskolában az Árpád-korról, a templomról és alapítójáról bizonyíthatták tudásukat a tanulók. Lent a sportpályán 8 állomás is várta őket. Csatabárddal és csatacsillaggal hajíthattak célba, gerellyel ölhették meg Szent György sárkányát, íjazhattak, ágyúgolyót dobhattak, akadálypályán versenyezhettek s a helyi önkéntes tűzoltók is szerveztek egy állomást számukra. Idén először korhű kardokat kellett felismerniük, majd a legnehezebbet ki kellett tartani, vívókarddal pedig el kellett találni a lehulló textilt. Pontokat lehetett szerezni a díszes menetlevéllel, s a korhű jelmezekkel is, amibe a csapattagok öltöztek. A fődíjat, a balatonfűzfői Serpa kalandpark meglátogatását végül a győrváriak nyerték meg szoros versenyben az egyházasrádóciakkal és a Bercsényivel. Utóbbi tanulója nyerte meg a Szent György lovagja egyéni versenyt is, ezzel belépőt szerzett a The Gamers Garage-ba. A Szülői Munkaközösség közben két hatalmas bográcsban főzte a kifáradt (és összefagyott) részvevőknek a finom ebédet, így elmondhatjuk, ismét nagy összefogással sikerült megrendeznünk a már hagyományosnak mondható eseményt, mely újra rengeteg élményt nyújtott a résztvevőknek.