Üdvözöljük

a Jáki Nagy Márton Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola honlapján!

Kirándulás Graz és környékén

Grazban és környékén kirándultunk április 27-én a nemzetiségi német nyelvet tanuló felső tagozatos gyerekekkel. A tavaszi kirándulásunk első állomása Bärnbachba vezetett, ahol megnéztük a Hundertwasser által tervezett Szent Barbara Templomot és a körülötte fekvő parkban a világkultúrát megtestesítő 12 kaput.

Grazban a Burgring-től a Schlossberg lábáig sétáltunk át az egykor mókusok lakta Városparkon keresztül a siklóig. A kis piros vonat vitt fel bennünket a 474 méter magas hegyre, közben meg tudtuk csodálni az elénk terülő várost a magasból.

A Művészetek Háza hatalmas kékes-zöldes bálnára hasonlít, amelynek acélszerkezete Janka édesapja munkája is. A gráciak barátságos földönkívülinek nevezik a bizarr épületet.

A virágok borította Schlossbergen sétálva sok-sok fotó is készült. Az Óratorony mellett megpihentünk kicsit, és erőt gyűjtöttünk a lefele úthoz, azaz 260 lépcsőfokhoz.

A Mura-szigeti lebegő kagyló formájú kis kávézó hídjairól remek fotók készültek a morajló folyóról.

A visszaúton természetesen betértünk a Bärenland gumicukor birodalmába és a Manner édességboltba is.