Üdvözöljük

a Jáki Nagy Márton Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola honlapján!

Látogatás a fővárosi hulladékhasznosító központban

A 6. osztály a Recycling Hero Challenge pályázaton nyert egy utazást Budapestre, ahol meglátogatták a Fővárosi Hulladékhasznosító Művet és az FKF XV. kerületi Szemléletformáló és Újrahasználati Központját. Egy komplex programon vehettek részt, ahol a hulladék újrahasznosításának sokféle lehetőségét mutatták meg nekik. Az országos környezettudatos szemléletformáló pályázatra több, mint 100 iskola küldte be munkáját. Közülük lett első helyezett iskolánk csapata.

A létesítmény hazánk egyetlen hulladéktüzelésű erőműve, ahol ártalmatlanítják a Budapesten keletkező szilárd hulladék közel 60%-át. Jelentős szerepet tölt be a hulladék energetikai hasznosítása terén.