Üdvözöljük

a Jáki Nagy Márton Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola honlapján!

Olvasást népszerűsítő előadás a könyvtárban

A könyvtárban láthattuk vendégül Kovács Attilát, aki Holden Rose néven ír gyerekkönyveket. Előadása első felében az olvasást népszerűsítette hallgatóközönsége körében: milyen fontos az élet minden területén, hogy színes képzelőerővel rendelkezzünk, minél gazdagabb legyen a fantáziánk. Mintha egy televíziós vásárlási műsorban lennénk, úgy mutatta be, hogy olvasással nem csak a képzeletünk, de szókincsünk és helyesírásunk is fejlődik.Végül egyik legújabb regényéből -A fáraó jogara- olvasott fel egy részletet, majd kérdéseket tett fel ezzel kapcsolatban. A legügyesebbek könyvjelzőket kaptak a helyes válaszokét és aki a legtöbbet összegyűjtötte, nyert egy példányt a könyvből.

Nagyon vidám hangulatú rendezvény volt!