Üdvözöljük

a Jáki Nagy Márton Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola honlapján!

Előadások az olvasásról

Az Országos Könyvtári Napok rendezvénysorozat részeként Kovács Attila- írói neve Holden Rose- tartott előadásokat a könyvtárban.

A harmadik osztályosokkal arról beszélgetett, hogy mit fejleszt az olvasás, miért fontos a képzelet, mire használjuk. Ezután egyik regényéből olvasott fel, majd a gyerekekhez intézett kérdésekkel „tesztelte a fejükben lévő mozit”.

Az ötödikesek a „Petőfi, mielőtt sztár lett” című előadását hallgathatták meg. Arról a Petőfiről mesélt, aki nem akart mészáros lenni, inkább bármi más, aki szembenézett a hiányosságaival, aki fantasztikus barátokkal és egy kivételes feleséggel az oldalán 25 éves korára célba ért, majd jött a forradalom…

Mindkét előadás lebilincselte a hallagatóit.