Üdvözöljük

a Jáki Nagy Márton Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola honlapján!

Falumúzeum látogatás

A nemzetiségi német nyelvet tanuló diákjaink nem csak a német nyelvvel, hanem a nemzetiségi hagyományokkal, a nemzetiségi németek mindennapjaival is megismerkednek a tanórák keretein belül. Ezúttal a harmadikosokkal a Magyarországra betelepülő németek építkezési szokásairól tanultunk. Ahhoz, hogy minél hitelesebben, testközelből is megismerkedhessenek a számukra igen távol álló házépítési stílusokkal, berendezési tárgyakkal, október 26-án ellátogattunk Szombathelyre a Falumúzeumba, ahol egy rendhagyó németóra keretein belül felelevenítettük az ismereteinket. Öröm volt hallani, mikor a gyerekek felismerték és visszamondták a tanórán hallottakat.

A legnagyobb szenzáció Sári, a szamár volt, aki évek óta nem volt hajlandó megenni a káposztalevelet, most viszont a gyerekektől rögtön elfogadta és jóízűen elfogyasztotta. Élményekkel gazdagon tértünk vissza iskolánkba.