Üdvözöljük

a Jáki Nagy Márton Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola honlapján!

Gazdag Erzsi vers- és mesemondó verseny (2023)

A magyar kultúra napjához kötődve idén is megrendezésre került a Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskolában a Gazdag Erzsi vers- és mesemondó verseny.

Az idei évben is nagyon magas színvonalú előadásokkal készültek a kis előadóművészek. A vers- és mesemondó versenyre Vas vármegyei és szombathelyi iskolák diákjai jelentkeztek, de akadtak versenyzők a szervező intézmény felvidéki testvériskolájából is. Három kategóriában lehetett nevezni: óvoda, 1-2. osztály, valamint 3-4. osztály. Összesen 36 gyermek méretette magát ezen a napon.

Iskolánkból az 1-2. osztályt Krausz Anna (2.a), a 3-4. osztály Györe-Szabó Jázmin (3.a) képviselte, akik novemberben, a házi mesemondó versenyünkön az 1. és 2. helyet érték el.


Iskolánk diákjai kimagaslóan szerepeltek, Krausz Anna 2. helyezést ért el korcsoportjában, Györe-Szabó Jázmin megnyerte korosztálya versenyét. Felkészítő tanáraik Dobos-Fuisz Andrea és Szíjj Erzsébet voltak.

Gratulálunk!

Képek forrása: www.remenyik-iskola.hu