Üdvözöljük

a Jáki Nagy Márton Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola honlapján!

Író-olvasó találkozó Bosnyák Viktóriával és Dudás Győzővel

Író-olvasó találkozó Bosnyák Viktóriával és Dudás Győzővel

Iskolánk 2-3-4. osztályos tanulói vettek részt a nagyon vidámra sikerült találkozón.

Az írónő történeteket olvasott fel legújabb kötetéből (a Tikk-takk címűből), színészi tehetségét is megcsillantva bújt a szereplők bőrébe. Nagy derültséget keltett, mikor sárkányként ijesztette meg az egyik éppen nem figyelő tanulónkat.

Majd egy másik regényének ötletét osztotta meg velünk: a szereplők olyan állatok, akiknek neve (és alakja) két állatból jön létre.  A két név közös betűjénél tapasztotta össze a szavakat.

A regény címe: Ettől kinyúlsz!

Ezután a gyerekek is alkottak ilyen vicces állatokat, melyeket Dudás Győző (az írónő könyveinek állandó illusztrátora) rögtön meg is örökített. Kis tanácstalankodás után röpködtek a jobbnál jobb ötletek: zsiróka, hörcsiga, bagiliszta, macskakas….

Az elkészült rajzok iskolánk könyvtárát fogják díszíteni.

A találkozó dedikálással zárult, hiszen sok gyerek elhozta saját példányát az írónő egy-egy könyvéből.